Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Zažijte Kanadu
Studium v Kanadě
Školy v Kanadě
Práce v Kanadě
Ubytování v Kanadě
Letenky do Kanady
Užitečné rady a informace
Všeobecně o Kanadě
Reference
Nacházíš se: Úvod - Zažijte Kanadu - Co třeba vědět
Co třeba vědět

Před odchodem do Kanady

Vybavení žádosti

Počítej s tím, že tvoje žádost o zařazení do programu Zažijte Kanadu se bude zpracovávat cca 8 týdnů ode dne přijetí. Žádosti se schvalují v pořadí, v jakém byly doručené Kanceláři velvyslanectví.

Když bude tvoje žádost schválena a splnily se všechny podmínky 1. fáze schvalovacího procesu, žádost se postoupí vízové a imigrační sekii Velvyslanectví Kanady ve Vídni. Tam se zpracuje žádost o vydání pracovního povolení. O celém procesu bude aplikant informovaný prostřednictvím e-mailové zprávy, která bude obsahovat Světové identifikační číslo (World Tracking Number). Toto číslo budeš používat v jakékoliv další komunikáci s Kanceláří velvyslanectví. Vízová a imigrační sekce zkontroluje, zda jsou splněny všechny podmínky v souladu s kanadskými imigračními zákony a nařízeními.

V případě, že bude aplikant muset absolvovat lékařskou prohlídku, bude o tom informovaný e-mailem. Formulář ti nebude zaslaný poštou, musíš si ho vyzvednout v Kanceláři velvyslanectví. Kanadské Ministerství občanství a přistěhovalectví od tebe může vyžadovat další dodatečné informace.

Úvodní list k pracovnímu povolení

Úvodní list k pracovnímu povolení není pracovní povolení. Slouží jako tvoje identifikace při vstupu na území Kanady. Úvodním listem se musíš po vyzvání prokázat při vstupu do země, takže ho třeba mít poruce.

Dokud ti nebyl úvodní list k pracovnímu povolení doručený, nedoporučujeme kupovat si letenku, vybavovat pojištění ani zaplatit si ubytování v Kanadě. Úvodní list musí být platný nejpozději v den vstupu na území země. 

Po příchodu do Kanady

Hned po příletu na území Kanady si připrav úvodní list k pracovnímu povolení a doklad o uzavření zdravotního pojištění. Také dobrou náladu a "americký úsměv". Jsi přece v Americe :) Imigrační pracovníci často působí autoritativně, logicky je jejich prací odhalovat nelegální migranty nebo lidi, kteří nemají dobré úmysly. Ty ale nemáš co skrývat, tak se ani nemáš čeho bát. :)

Pracovní povolení

Po příchodu do Kanady ti pracovník pohraniční služby, po prokázání se úvodním listem a pasem, vystaví pracovní povolení. Vydané pracovní povolení si zkontroluj a prostuduj ihned, jak bylo vytisknuto. Pokud budeš mít nějaké pochybnosti o správnosti údajů, informuj o tom hned pracovníka, který ti povolení vystavil. Předejdeš tak zbytečným nepříjemnostem dodatečným vybavováním. Pracovní povolení ti bude následně připnuté k pasu.

Zdravotní pojištění

Imigrační pracovník od tebe může žádat doklad o uzavření zdravotního pojištění. Toto pojištění musí být platné po celou dobu tvého pobytu na území Kanady. V případě, že je pojištění platné kratší dobu než 12 měsíců, může ti být vystavené pracovní povolení jen do data platnosti tvého zdravotního pojištění.

WSI odporúča pojičtení AXA, které je momentálne velice cenovo výhodné. Víc informací najdeš v sekci zdravotní pojištení

Pracovní povolení, které bylo získáno v rámci programu Zažijte Kanadu, ti neplatí po skončení data platnosti, které je na povolení uvedeno. Pokud chceš po skončení pracovního povolení zůstat v Kanadě a cestovat, navštiv stránku kanadského Ministerstva občanství a přistěhovalectví a žádej o změnu statusu z pracovníka na turistu. Informace si zjišťuj ještě v průběhu platnosti pracovního povolení – ať není pozdě :)

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2019 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...