Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Zažijte Kanadu
Studium v Kanadě
Školy v Kanadě
Práce v Kanadě
Ubytování v Kanadě
Letenky do Kanady
Užitečné rady a informace
Všeobecně o Kanadě
Reference
Nacházíš se: Úvod - Užitečné rady a informace - Telefony
Telefony

Po příchodu do Kanady je důležité, abys měl co nejdříve k dispozici svoje kanadské telefonní číslo, abys byl ihned k zastižení, ať už budoucím zaměstnavatelem nebo spolubydlícím nebo kamarádem. Nejsnažší je si vzít telefon z domu  a v Kanadě si už jen zakoupit sim kartu s příslušným paušálem nebo ze začátku jen s nabitým kreditem. Pokud si vezmeš telefon z domu, nezapomeň si po příchodu hned zakoupit adaptér na elektrickou síť.

V Kanadě jsou tři nadnárodní mobilní operátoři: Bell, Telus a Rogers. Před výběrem operátora si zjisti ceny poskytovaných služeb, dá se to i na internetu nebo přímo v obchodě, Kanaďané jsou velmi ochotní. Můžeš si koupit
předplacenou kartu nebo si zařídit paušál. Rozhodnutí je jen na tobě, zvaž, co se ti vyplatí víc.

Vázanost je u operátorů většinou 3 roky. K paušálu získáš i nový telefon a výhodný balík předplacených minut. Při podpisu smlouvy si vždy dobře prověř, na jak dlouhou dobu se operátorovi zavážeš. Tříletá smlouva však může být příliš dlouhá. A je opravdu náročné smlouvu vypovědět dříve, než vázanost skončí. Paušál příliš na začátek nedoporučujeme.

Menší mobilní operátoři jako Fido nebo Solo nabízí měsíční paušály i bez vázanosti. Dostanete levnější nenáročný telefon, ale služby jsou opravdu kvalitní a výhodné. Obě společnosti mají flexibilní balíčky. 

Důležitá věc je pokrytí signálu. Záleží, do jakého města půjdeš, protože ne všichni operátoři mají dobře pokrytou síť v menších rezortech a ty přece chceš volat. Proto si je na pokrytí signálem třeba dát velký pozor.

Operátoři nabízí tzv. Prepaid plan, kde si sám zvolíš kolik bys chtěl utratit na volání a podle toho dostaneš minuty volání. Tato možnost je velmi výhodná a často vyhledávaná.

Seznam nejznámějších mobilních operátorů:

Bell Mobility  www.bell.ca
Solo Mobile  www.solomobile.ca
Rogers        www.rogers.com
Fido            www.fido.ca
Telus Mobility  www.telusmobility.com
Mobilicity        www.mobilicity.ca
Virgin Mobile   www.virginmobile.ca

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2023 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...