Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Zažijte Kanadu
Studium v Kanadě
Školy v Kanadě
Práce v Kanadě
Ubytování v Kanadě
Letenky do Kanady
Užitečné rady a informace
Všeobecně o Kanadě
Reference
Nacházíš se: Úvod - Všeobecně o Kanadě
Všeobecně o Kanadě

Země javorových listů  je územně druhou největší zemí světa, ale obývá ji jen 32,5 miliónu obyvatel. Kanada je federální stát (konstituční monarchie), kterou tvoří 10 provincií a 3 teritoria.

Formální hlavou státu je královna Alžběta II., protože Kanada je jednou ze zemí Britského společenství. Zastupuje ji Generální guvernér, který je volen na 6 let. Hlavním městem je Ottawa, leží v provincii Ontario. Kanada má 2 oficiální jazyky - angličtinu a francouzštinu.

Kanadu ze severu omývá Severní ledový oceán, na jihu sousedí se Spojenými státy americkými, z východu ji obklopuje Atlantický oceán a ze západu Tichý oceán. Kanada se může pochlubit množstvím jezer a řek. Ty tvoří skoro až 9% celého území. Oblast Velkých kanadských jezer je největší světovou zásobárnou sladké vody. Kanada má velmi členité území, které tvoří jak nížiny, tak i velká pohoří. Nejvyšší hora Kanady Mount Logan dosahuje výšku až 5 959 m n. m.

Většinu území Kanady tvoří subarktické pásmo. Zima tu začíná už v srpnu a trvá až do března. Vliv oceánu přináší početné srážky - v létě prší a v zimě hodně sněží. Na jihu země si však můžete užít teplé léto, zejména v okolí Velkých jezer.

Kanada je určitě velmi zajímavou zemí, kterou se určitě vyplatí navštívit. Turistům nabízí množství zajímavostí a každý z vás si tu určitě najde něco, co se zapíše do vaší paměti na celý život.

Kromě toho Kanada nabízí kvalitní jazykové kurzy. Využij svoji příležitost a zlepši si své jazykové znalosti v této krásné zemi.

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2023 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...