Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Zažijte Kanadu
Studium v Kanadě
Školy v Kanadě
Práce v Kanadě
Ubytování v Kanadě
Letenky do Kanady
Užitečné rady a informace
Všeobecně o Kanadě
Reference
Nacházíš se: Úvod - Všeobecně o Kanadě - Počasí v Kanadě
Počasí v Kanadě

Kanada je charakteristická velmi rozmanitými klimatickými podmínkami. Sever země v arktickém klimatu dosahuje průměrné roční teploty okolo 0°C. Je zde cítit značný vliv Severního ledového oceánu. Zbytek země se nachází v mírném pásmu.

Pro Kanadu jsou typické velké teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Nejteplejší zimu můžeš zažít na tichomořském pobřeží. Jih země charakterizují mírná léta a tuhé zimy. Na východě jsou zimy mírnější a léta ještě teplejší. Zimy ve vnitrozemí jsou delší a silnější, napadá hodně sněhu, ale léta jsou teplejší.

Města na jihu Kanady se nachází v nižší zeměpisné šířce než Česká republika, ale i tak jsou tam zimy delší a silnější než u nás.

Kanadské počasí střídá všechna roční období, proto není pro našince náročné přizpůsobit se tamějším klimatickým podmínkám.

Pro podrobné informace o počasí v jednotlivých městech doporučujeme stránku weather.yahoo.com . Stačí vyhledat si tam požadované město. V kolonce averages najdeš průměrné teploty i množství srážek podle jednotlivých měsíců v roce. Samozřejmě, díky klimatickým změnám se už na tyto průměry nedá úplně spoléhat - každý rok je něčím specifickým. Lepší odrazový můstek pro zjištění aspoň přibližných informací však těžko najít. 

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2023 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...