Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Úvod
Zažijte Kanadu
Studium v Kanadě
Školy v Kanadě
Práce v Kanadě
Ubytování v Kanadě
Letenky do Kanady
Užitečné rady a informace
Všeobecně o Kanadě
Reference
Nacházíš se: Úvod - Všeobecně o Kanadě - Tipy na výlet
Tipy na výlet

Kanada přináší turistům jedinečná místa pro cestování. Vybrali jsme pro tebe několik zajímavých tipů na výlety, které bys při vašem pobytu v Kanadě určitě neměl vynechat. Cestování po Kanadě bude pro tebe určitě nezapomenutelným zážitkem. 

Hlavní město Ottawa

Ottawa je čtvrtým najvětším a zároveň hlavním městem Kanady. Sídlí tu všechny důležité státní instituce a většina nejdůležitějších orgánů kanadské vlády. Nechybí tu muzea, památníky i Národní galerie. Za prohlídku určitě stojí i budova Royal Canada Mint. Zde se razí všechny kanadské mince, které jsou v oběhu. Při návštěvě Ottawy si určitě nenechte ujít plavbu lodí na Rideau Canal, který ji spájí s jezerem Ontario.  Ontario Science Centre potěší nejednoho milovníka vědy a techniky .

Toronto

DominantouToronta je známá věž CN Tower, která měří až 553 metrů. Donedávna byla nejvyšší budovou světa. Pokud fandíš historii, určitě si nenech ujít Royal Ontario Muzeum. Fanoušky sportu určitě zaujme známá  hokejová síň slávy Hockey Hall of Fame. 

Québec

Pokud bys chtěl naživo vidět nejfotografovanější hotel světa Chateau Frontenac, navštiv Québec. Nezapomenutelný výhled ti nabídne i věž Observatoir de la Capitale, jedna z nejvyšších budov Québecu. Jestli máš v lásce zimu, zavítej do ledového hotelu blízko jezera St. Joseph.

Vancouver

Vancouver je bohatý na místa, která sa vyplatí vidět. Pohled na celé město se ti naskytne  přímo z vyhlídky Lookout Harbour Centre Tower. Nachází se přímo v centru města a poskytne ti nezapomenutelný výhled i na The Grouse Mountain. Určitě ve Vancouveri navštiv Canada Palace, kde tě v průběhu dvouhodinové prohlídky provedou celou kanadskou historií. Když na tebe přijde únava z cestování, můžeš si oddechnout v krásných čisťoučkých parcích jako Stanley Park nebo Queen Elizabeth Park. 

Montreal

Old Montreal je nejstarší částí města. Můžeš si tu vychutnat procházku po pobřeží. Montreal ti připomene i Paříž. Najdeš tu totiž baziliku Notre Dame, která je inspirovaná pařížským originálem a postavená v gotickém stylu. Tato dominanta Montrealu by určitě neměla chybět ve tvém cestovatelském programu. 

Národní park Klaune

V tomto národním parku můžeš na vlastní oči vidět různé ohrožené živočichy, včetně medvěda grizzlyho. Národní park Klaune spolu s Národním parkem Wrangell-St. Elias, Glacier Bay a Přírodní rezervací Tatshenshini-Alsek jsou zapsány do Seznamu světového kultúrního dědictví UNESCO.

Niagarské vodopády

Na řece Niagara, na hranicích Kanady s USA leží nejmohutnější vodopády světa. Niagarské vodopády se člení na 3 části. Horseshoe Falls je kanadská část vodopádů a American Falls a Bridal Veil Falls jsou americké části vodopádů. Jejich průtok je až 168 000 m³ za minutu a patří mezi nejnavštěvovanější atrakce světa.  

Dinosaur Provincial Park 

Park se nachází  asi 100 km od města Medicin Hat v provincii Alberta. V parku se můžeš pokochat unikátním nalezištěm zkamenělých živočichů a rostlin. Můžeš tu vidět fosílie sladkovodních obratlovců, obojživelníků, ryb, plazů, ještěrů nebo želv.

Skalnaté hory

Skalnaté hory se rozprostírají na území regionu Alberta a částečně zasahují i do regionu Britská Kolumbie. Jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V této oblasti můžete obdivovat vyhlášené zasněžené kanadské vrcholy hor, ledovce, jezera, vodopády i kaňony. Nachází se zde i množství termálních pramenů a najvětší kanadská krasová jeskyně Castleguard. V lokalitě Burgess Shale je jedno z nejznámějších nalezišť fosílií. Nejvyšší horou Skalnatých hor je Mount Elbert, která dosahuje výšku až 4 401 metrů nad mořem. V této chráněné oblasti žije množství ohrožených druhů jelenů a losů. Dokonce je možné zahlédnout i kojota či medvěda grizzlyho. Ročně navštíví Skalnaté hory až 9 miliónů turistů z celého světa. Pokud navštívíš Kanadu, určitě si nenech ujít výlet do této úžasné a přírodní oblasti.

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2023 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...