Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrálie
Nacházíš se: Úvod - Zažijte Kanadu - Časté otázky
Časté otázky

1. Co mám dělat, když zapomenu své heslo?

V případe, že si zapoměl  heslo , zvol linku " Forgot my password"  na přihlašovací (login) stránce IEC Kompass. Na přihlašovací stránku se dostaneš přímo ze záložky menu na levé straně.

2. Jaký je rozdíl mezi IEC Kompass a MyCIC?

Celý proces podání žádosti do programu Zažijte Kanadu (IEC) se skládá ze dvou fází.

V první fázi je nutné vytvořit svůj online účet (Kompass). Pokud splňuješ kritéria způsobilosti a dotaneš se do kvóty , dostaneš dopis o podmíněném přijetí prostřednictvím tvého  Kompass účtu. Následně budeš instruováni, jak vytvořit bezpečný účet MyCIC, abysi mohli zahájit druhou fázi procesu podání žádosti.


3. Moje žádost o účast v programu Zažijte Kanadu byla schválena, ale brzy mi bude 36 let. Musím vstoupit na území Kanady před svými 36. narozeninami?  Je platnost  pracovního povolení omezena dnem mých narozenin?  

 Tvúj  úvodní dopis / POE list / je platný pro vstup na území Kanady po dobu jednoho roku od data vydání a tato platnost není ovlivněna tím, když v době platnosti dovršíš věk 36 let

4. Mohu mít podanou více než jednu žádost?

Ne. Můžeš mít pouze jednu aktivní žádost o účast v programu Zažijte Kanadu.

5. Moje kontaktní údaje se od dobe registrace. kontaktní údaje.

Přihlas se do tvého účtu IEC Kompass, vyber „Můj Profil“ (My Profile) a proveď změnu.

6. čekám na dopis oznamující přijetí žádosti. Kdy jej obdržím?

Program IEC ti zašle dopis „potvrzení o přijetí“ do složky „Moje zprávy“ (My messages) účtu Kompass během 48 hodin. Zde bude uvedeno, zda jsi obdržel místo v kvótě. Pokud ano, dopis bude obsahovat další instrukce.

7. Jak mohu zjistit stav své žádosti? Jak se dozvím, zda se její stav změnil?

Chceš li si zkontrolovat stav své žádosti, přihlas se do svého účtu IEC Kompass a podívej se na „Stav mé žádosti“ (My application status). Pokud se změní status, tým IEC zašle dopis do tvojeho účtu Kompass.

8. Musím otevřít nový účet IEC pro rok 2015, nebo mohu použít stejný účet, který jsem vytvořil k podání žádosti na rok 2014?

Pro žádost na rok 2015 si musíš zaregistrovat a aktivovat nový účet, zatím to bohužel ale není možné. Tvú účet z minulého roku na toto nebude aktivní.

9. V jakém pořadí se zpracovávají žádosti o účast v programu Zažijte Kanadu?

Všechny žádosti jsou posuzovány v pořadí, v němž byly podány. To platí od chvíle, kdy jsi předložil všechny dokumenty a zaplatil kreditní kartou (nebo v případě některých zemí vložili doklad o zaplacení).

10. Jak funguje čekací listina IEC? Co bych měl očekávat, když jsem na čekací listině?

„Potvrzení o přijetí“ znamená, že jsi na čekací listině IEC, nejsi ještě přijat ani nepřijat, ale „čekáš“. Účelem čekací listiny IEC je mít okruh uchazečů v okamžiku, kdy se uvolní nové místo z důvodu zamítnutí žádosti jiného žadatele či jeho stáhnutí žádosti v rámci přidělené kvóty. Pokud se naskytne nové místo ve kvótě kategorie, o kterou žádáte, obdržíš do svého účtu Kompass dopis, kde ti doručí IEC spolu dalšími krokmi.

Když jsi na čekací listině IEC, je důležité pravidelně kontrolovat sekci „Moje zprávy„ (My messages) ve tvém účtu Kompass.

 Studium v Kanadě


Podpořte násCopyright © 2001-2017 WSI - Víza do Kanady, studium a práce ...